Kodėl verta būti policininku?
Policijos pareigūno darbas
Policininko darbas tikrai įdomus, prasmingas, bet ir nelengvas, skirtas drąsiems bei pilietiškiems žmonėms. Policijos misija – ginti Lietuvos žmonių teises ir laisves, saugoti visuomenę ir Valstybę, padėti žmogui, šeimai ir bendruomenei.
Ką mes siūlome?
Jei sėkmingai baigsite policijos pareigūnus rengiančią mokymo įstaigą, darbo vieta Jums bus garantuota. Užtikrinsime nuolatinį kvalifikacijos tobulinimą ir karjeros galimybes. Žemiau rasite išsamios informacijos apie visas socialines garantijas, kurios suteikiamos policijos pareigūnams.
Pareigūnų sveikata ir gyvybė visam jų tarnybos laikui valstybės biudžeto lėšomis privalomai draudžiama nuo nelaimingų atsitikimų tarnyboje, nuo nelaimingų atsitikimų, susijusių su tarnyba, nuo nelaimingų atsitikimų vykstant į tarnybą ar grįžtant iš jos. Asmens sveikatos priežiūros paslaugos pareigūnams apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, valstybės ir savivaldybių biudžetų, savivaldybių sveikatos fondų lėšų.
Pareigūnas, kuris tarnybos vietovėje neturi nuosavybės teise priklausančio buto, namo ar jo dalies, iš Vidaus reikalų ministerijos ar atitinkamos vidaus reikalų centrinės įstaigos atitinkamoje vietovėje turimo tarnybinių butų fondo gali būti aprūpinamas tarnybiniu butu. Pareigūnui, kuris nėra aprūpintas tarnybiniu butu pirmiau nurodyta tvarka, iš Vidaus reikalų ministerijai ar vidaus reikalų centrinei įstaigai skirtų lėšų mokami Vyriausybės nustatyto dydžio butpinigiai.
Valstybinė pensija skiriama ir mokama išėjusiems iš tarnybos ir ištarnavusiems 25 ir daugiau metų pareigūnams.
Teisės aktų nustatyta tvarka policijos pareigūnams yra numatyta galimybė skirti butpinigius, kuriais pareigūnai gali padengti gyvenamojo būsto nuomos išlaidas.
Pareigūnai, vykdantys specialias tarnybines užduotis, taip pat atliekantys tarnybą lauko sąlygomis, aprūpinami maistu arba jiems mokama Vyriausybės nustatyto dydžio maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija.
Pareigūnui, kuris pagal tarnybos pobūdį važinėja keleiviniu ar asmeniniu transportu tarnybiniais tikslais, taip pat vyksta į tarnybos vietą ir iš jos, kompensuojamos važiavimo išlaidos, išskyrus išlaidas taksi.
Pareigūnai valstybės lėšomis aprūpinami tarnybine uniforma.
Pareigūnui, vykdžiusiam pavestus vidaus tarnybos uždavinius ir funkcijas bei viršijusiam tarnybinės rizikos ribas ir tuo padariusiam nusikalstamą veiką ar kitokį teisės pažeidimą arba nukentėjusiam vykdant tarnybines funkcijas ar dėl vidaus tarnybos, iš vidaus reikalų įstaigai darbo užmokesčiui skirtų lėšų gali būti kompensuojamos teisinės pagalbos išlaidos ar jų dalis.
Vidaus tarnybos stažas pareigūnui skaičiuojamas tarnybos pradžia laikant jo priėmimo į vidaus tarnybą datą. Į vidaus tarnybos stažą papildomai įskaitomas ir mokymosi vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigose, aukštosiose, specialiosiose vidurinėse, aukštesniosiose Lietuvos Respublikos policijos (vidaus reikalų), saugumo ir karo mokyklose laikas.
Į vidaus tarnybos stažą įskaitoma ir pusė mokymosi kitose aukštosiose švietimo įstaigose laiko, jeigu jas baigę asmenys yra priimti į vidaus tarnybą per tris mėnesius, pailginant šį laikotarpį ligos, nėštumo ir gimdymo atostogų, taip pat būtinosios tarnybos kariuomenėje ar dalyvavimo kariniuose mokymuose trukme.
- iki 5 metų – 22 darbo dienos;
- nuo 5 iki 10 metų – 25 darbo dienos;
- nuo 10 iki 15 metų – 29 darbo dienos;
- nuo 15 iki 20 metų – 33 darbo dienos;
- daugiau kaip 20 metų – 37 darbo dienos.
- Pareigūnui, vienam auginančiam vaiką (įvaikį) iki 14 metų arba neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, suteikiamos papildomos 5 darbo dienų kasmetinės atostogos.
- Paskatinimo tvarka arba dėl svarbių aplinkybių pareigūnams gali būti suteikiama papildomų mokamų atostogų. Kiekvienu iš šių atvejų ministras ir statutinių įstaigų vadovai per kalendorinius metus gali suteikti ne daugiau kaip po 10 darbo dienų papildomų mokamų atostogų.
Pareigūnų darbo laiko norma yra 40 valandų per savaitę (7 dienų laikotarpį). Kai taikoma suminė darbo laiko apskaita, pamainos trukmė kartu su viršvalandžiais negali būti ilgesnė kaip 26 valandos, vidutinis darbo laikas per kiekvieną 7 dienų laikotarpį, įskaitant viršvalandžius, neturi viršyti 48 valandų
- padėka;
- ne didesne kaip pareigūno 2 vidutinių darbo užmokesčių dydžio (išskyrus Statuto 47 straipsnio 4 dalyje nustatytą atvejį) vienkartine pinigine išmoka, mokama Vyriausybės nustatyta tvarka;
- vardine dovana;
- suteikiant papildomas mokamas atostogas Statuto 51 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatyta tvarka
- žinybiniu ženklu;
- vardiniu ginklu;
Pareigūnai, tiesiogiai dalyvavę atskleidžiant ar ištiriant nusikalstamas veikas ir kitus teisės pažeidimus, kuriais padaryta ar galėjo būti padaryta turtinė žala valstybei, Vyriausybės nustatyta tvarka gali būti skatinami Vyriausybės nustatyto dydžio vienkartine pinigine išmoka.
Pareigūnai už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei gali būti pristatomi valstybės apdovanojimui gauti.
KĄ APIE SAVO PROFESIJĄ KALBA POLICININKAI IR KURSANTAI?
ABEJOJATE AR POLICININKO KARJERA SKIRTA JUMS?
SUŽINOKITE DAUGIAU APIE KASDIENĮ POLICININKO DARBĄ IR IŠSKLAIDYKITE ABEJONES.
KASDIENIS DARBAS
Tiesa, policininko darbo valandos nėra griežtai apibrėžtos. Juk nebaigsite spręsti konfliktinės situacijos ar persekioti įtariamojo vien dėl to, kad baigėsi Jūsų pamaina?
Tiesa ir ta, kad policija dirba visą parą bei švenčių dienomis, kai dauguma kitų žmonių ilsisi. Tačiau Jūsų darbo laikas ir pamainos planuojamos iš anksto, todėl policininkui asmeninius poreikius suderinti su darbu kartais yra netgi paprasčiau nei kitų profesijų atstovams.
Atrankos į policininkus rengiančias mokyklas procesas ne sudėtingas, o ilgesnis, nei renkantis kitas profesijas. Taip yra dėl to, kad policininkui keliami aukštesni reikalavimai.
Mes kruopščiai tikriname kiekvieną būsimą policijos pareigūną , o tam reikia laiko. Taip pat reikia laiko sveikatos patikrinimui (dažnai tai ilgiausiai užtrunkantis proceso etapas). Tačiau pačiam atrankos dalyviui nuosekliai ir savalaikiai atliekančiam žingsnius procesas nebus sudėtingas – tereikės pateikti dokumentus, pasitikrinti sveikatos ir fizinę būklę bei sudalyvauti atrankoje į mokymo įstaigą.