Dažniausiai užduodami klausimai

Sužinokite daugiau informacijos apie dažniausiai klausiamus klausimus

BENDRA INFORMACIJA

Stojimo į Lietuvos policijos mokyklą ar Mykolo Romerio universitetą datos kiekvienais metais derinamos pagal kalendorių (atsižvelgiama į darbo, švenčių ir poilsio dienas), bet paprastai dokumentų priėmimas prasideda vasario 1 d. ir tęsiasi iki birželio vidurio. Stojamieji egzaminai organizuojami einamųjų metų rugpjūčio mėnesio viduryje, o dvi savaitės prieš, vyksta registracija į atranką, kai asmuo pats pristato pateiktų dokumentų originalus, įtraukiamas į konkrečią atrankos grupę ir jam suteikiamas stojimo kodas. Apie dokumentų teikimo pradžios datą galima sužinoti svetainėje www.stokipolicija.lt, apie likusias datas, kiekvienas atrankos dalyvis informuojamas individualiai.

Į įvadinio mokymo kursus atrankų datos derinamos atsižvelgiant į įstaigų poreikį bei kandidatų galinčių dalyvauti atrankoje skaičių. Konkretesnė informacija pateikiama svetainėje www.stokipolicija.lt.

Stengiamasi kandidatams atsakyti kuo greičiau, per kelias darbo dienas. Bet būna situacijų, kai dėl didelio teikiančiųjų dokumentus skaičiaus ar techninių nesklandumų nėra galimybės dokumentų patikrinti greitai, tada atsakymo gali tekti laukti ir ilgiau.

Visa informacija apie vykdomus veiksmus (statusą) bei tolimesnę eigą teikiama dokumentų teikimo sistemoje www.stokipolicija.lt asmens paskyroje.

Taip, patruliai yra pirmos grandies pareigūnai.

Paprastai apibūdinant pirminės grandies pareigūnai yra patruliai, o vidurinės grandies – tyrėjai.

Tyrėjas yra policijos specialistas, kuris tiria padarytų nusikaltimų faktus bei aplinkybes, siekia nustatyti įtariamuosius, renka informaciją apie asmenis, įstaigas, aplinkybes. Tyrėjai taip pat užsiima ir prevencine veikla, pvz. Bendruomenės pareigūnai, kurie betarpiškai bendrauja su vietinėmis bendruomenėmis, kuruoja policijos rėmėjų veiklą.

Tyrėju gali dirbti mokslus MRU VSA, įvadinius kursus arba LPM pirminį profesinį mokymą baigę ir po mokslų paskirti į pareigas asmenys, taip pat jau dirbantys pareigūnai dalyvę konkursuose užimti tyrėjo pareigybei ir juos laimėję.

Dokumentai

Reikia pateikti šiuos galiojančius dokumentus – asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, vairuotojo pažymėjimą, išsilavinimą patvirtinantį dokumentą. Taip pat reikia užpildyti prašymą dalyvauti atrankoje ir anketą. Svetainėje www.stokipolicija.lt dokumentų pildymas vykdomas elektroniniu būdu, visi prašomi dokumentai prisegami kaip priedai skenuoti arba kokybiškai nufotografuoti.

Visi dokumentai teikiami svetainėje www.stokipolicija.lt prisijungus per elektroninius valdžios vartus.

Gauti dokumentai tikrinami ir jei viskas gerai, išduodamas siuntimas tikrintis sveikatą Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje (CMEK). Jei atsirandą kokių netikslumų pateikiant dokumentus, specialistai surašys pastabas ir atsiųs apie tai žinutę kandidatui.

Visi žingsniai bei atliekami veiksmai fiksuojami dokumentų pateikimo sistemoje www.stokipolicija.lt, todėl reikia nuolat sekti informaciją bei pranešimus.

Nutraukus trišalę sutartį per pirmą mokslų mėnesį, jokių finansinių pasekmių nėra. Vėliau reikia grąžinti patirtas išlaidas.

Pirmiausia dokumentus reikia teikti svetainėje www.stokipolicija.lt, praeiti pirminius atrankos etapus, o vėliau, kai jau įsitikinama, kad pretendentas tinkamas, dokumentai teikiami per LAMA BPO sistemą. Labai svarbu kuo anksčiau pateikti dokumentus, kad būtų spėta atlikti visus patikrinimus ir užtektų laiko LAMA BPO.

Cmek

Kas vertinama CMEK galite rasti svetainėje: https://cmek.vrm.lt

CMEK išvada galioja 1 (vienus) metus nuo jos surašymo datos.

Fizinių normatyvų vertinimas galioja 1 (vienus) metus. Kokie reikalavimai stojant į LPM rasite čia: https://lpm.policija.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/pirminis-profesinis-mokymas

Stojant į MRU ar įvadinio mokymo kursus informaciją apie fizinius normatyvus rasite čia: https://lpm.policija.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/ivadiniai-mokymai

Fizinių normatyvų pratimai

Finansai ir apgyvendinimas

Darbo užmokestis priklauso nuo paskirto koeficiento, darbo stažo bei valstybės nustatyto bazinio dydžio.

Kursantai gyvena Lietuvos policijos bendrabučiuose, Mastaičiuose, Kauno rajone. Apgyvendinimas yra suteikiamas nemokamai.

Stipendijos dydis priklauso nuo mokymosi rezultatų. Šiuo metu stipendijos dydis yra nuo 163,17 iki 253,82 EUR